Atelokolagen Linerase

Przełomowe odkrycie w walce z oznakami starzenia! Atelokolagen LINERASE intensywnie stymuluje skórę do produkcji kolagenu typu III, odpowiadającego za jędrność i sprężystość. Dzięki stymulatorowi LINERASE skóra odbudowuje rusztowanie podporowe i staje się mniej podatna na zmarszczki i wiotczenie. Preparat podawany śródskórnie stosujemy u pacjentów, którzy obserwują zanik jędrności, zwiększoną podatność na zmarszczki, a także w terapii blizn zanikowych, trądzikowych i rozstępów.

Atelokolagen Linerase

Bioaktywny preparat Linerase przeznaczony jest do regeneracji skóry, redukcji wiotkości, rozstępów i blizn zanikowych, przywrócenia sprężystości i elastyczności oraz wygładzenia zmarszczek. Nie jest to wypełniacz, lecz preparat służący rewitalizacji skóry. W żaden sposób nie modelujemy nim rysów twarzy. Stymulator kolagenu sprawia, że skóra zagęszcza się i ujędrnia, co daje naturalny w odbiorze efekt odmłodzenia, a także uniesienia rysów twarzy (redukcja wiotkości).

Działanie LINERASE skoncentrowane jest na przeciwdziałaniu zanikowi kolagenu. To bardzo niekorzystny proces, ponieważ włókna kolagenowe odpowiadają za młodość skóry! Dzięki kolagenowi typu I (80%), który stanowi włóknistą podporę skóry, a także kolagenowi typu III (ok. 20%) nasza skóra jest sprężysta, jędrna i gładka. Niestety już po 25. roku życia tracimy ok. 1.5% kolagenu rocznie. Spadek poziomu białek podporowych sprawia, że skóra staje się bardziej wiotka, a przez to podatna na działanie „grawitacji”.

Medycyna estetyczna za sprawą LINERASE skutecznie przeciwdziała tym zjawiskom.

Poziom kolagenu

Atelokolagen LINERASE stymuluje produkcję nowych fibroblastów, które zwiększają produkcję kolagenu typu III. Poprawa kondycji skóry polega na redukcji wiotkości, przywróceniu jej sprężystości i elastyczności. Dochodzi również do autoregeneracyjnego wygładzenia zmarszczek.

Atelokolagen zastosowany w LINERASE jest pochodną kolagenu typu I. Jest całkowicie bezpieczny, ponieważ usunięto z jego struktury telopeptydy odpowiedzialne w głównej mierze za immunogenność białka – stąd przedrostek „atelo”-. Nowoczesny atelokolagen jest preparatem bezpiecznym pod względem alergii i uczuleń. Podawany śródskórnie zwiększa proliferację fibroblastów, czyli aktywizuje komórki odpowiedzialne za produkcję kolagenu. Sam wchłania się całkowicie i nie pełni żadnych funkcji wolumetrycznych, jak znane z przeszłości formuły kolagenu do trwałych wypełnień.

Wskazania do zabiegów

  • Wiotka skóra twarzy, szyi, dekoltu, dłoni
  • Zanik kolagenu związany z procesem starzenia się skóry
  • Drobne zmarszczki wokół oczu, ust
  • Zmarszczki na szyi i dekolcie
  • Żylaste, kościste dłonie
  • Ubytki skóry (blizny zanikowe, trądzikowe)
  • Rozstępy
  • Potrzeba poprawy elastyczności i sprężystości skóry

Cztery stopnie starzenia się skóry

Efekty działania

  • Pogrubienie i zagęszczenie skóry
  • Spłycenie zmarszczek na twarzy, szyi, dekolcie
  • Wyrównany koloryt skóry
  • Odmłodzenie dłoni, pogrubienie skóry rąk
  • Zwiększona jędrność i elastyczność skóry
  • Redukcja rozstępów
  • Regeneracja skóry w miejscach blizn potrądzikowych i zanikowych

Już po pierwszym zabiegu skóra jest bardziej jędrna i napięta, a zmarszczki mniej widoczne. Efekty terapii utrzymują się ok. 12 miesięcy, a w przypadku regeneracji blizn są trwałe.

Efekt Linerase

Efekt Linerase

Ważne przed zabiegiem

Przed zabiegiem w formie iniekcji nie przyjmuj leków, które mogłyby zmniejszyć krzepliwość krwi. Na kilka dni przed odstaw aspirynę i leki przeciwzakrzepowe.

Jak wygląda zabieg?

Ze względu na wydajność preparatu w trakcie jednego zabiegu rewitalizacji poddawana jest skóra twarzy, szyi i dekoltu. Jedną z okolic można zamienić np. na dłonie, jeśli skóra rąk jest wiotka i wymaga zagęszczenia. Preparat podawany jest krótką igłą, niewiele głębiej niż przy mezoterapii, jednak w większych odstępach, co 2-3 centymetry. Należy spodziewać się ok. 40-50 wkłuć, przy czym nie są one silnie odczuwalne, ponieważ preparat jest podawany ze środkiem znieczulającym. Następnie lekarz delikatnie przemasowuje skórę. Cała procedura trwa ok. 30 minut.

Ważne po zabiegu

Zawsze w przypadku zabiegów iniekcyjnych w miejscach wkłuć mogą pojawić się siniaki. Możnna na nie stosować kremy przyspieszające wchłanianie krwiaków, np. z arniki czy kasztanowca.

W dniu zabiegu nie należy nakładać makijażu na miejsce zabiegowe. Zalecamy także niekorzystanie z sauny, gorących kąpieli, ekspozycji na słońce, promieniowanie UV i niskie temperatury poniżej 0 stopni Celsjusza.

Miejsca iniekcji należy chronić filtrem przeciwsłonecznym oraz smarować aptecznymi kremami kojącymi, typu Cicalfate.

Rekomendowana liczba zabiegów

W zależności od wieku, a zwłaszcza w odniesieniu do wieku biologicznego skóry, zalecamy wykonanie serii 2-4 zabiegów (u pacjentów po 40 roku życia) co 14 dni. Efekt napięcia, rozświetlenia, zagęszczenia i pogrubienia wiotkiej skóry, a także wypełnienia drobnych zmarszczek utrzymuje się ok. 12 miesięcy. Po tym czasie zalecana jest terapia podtrzymująca – jeden zabieg co 3 miesiące.

U pacjentów młodszych możliwe jest wykonywanie 1 zabiegu profilaktycznie co 3-6 miesięcy.

Odczuwalność zabiegu

Ponieważ w podawanym preparacie znajduje się substancja znieczulająca, zabieg standardowo nie wymaga znieczulenie w postaci kremu. Uważany jest za zabieg małoinwazyjny, niewymagający rekonwalescencji. W miejscu podania preparatu może pojawić się zaczerwienienie, pieczenie, niewielki obrzęk lub tkliwość. Wszystkie one zanikają najszybciej po kilku minutach, a najpóźniej po 3-7 dniach.

Przeciwwskazania

  • Ciąża i karmienie piersią
  • Choroby autoimmunologiczne
  • Choroby nowotworowe
  • Infekcje i stany zapalne w miejscu podania preparatu
  • Opryszczka w miejscu podania preparatu

Bezpieczeństwo

Atelokolagen LINERASE posiada status wyrobu medycznego i jest bezpieczny pod względem immunologicznym, ponieważ z jego struktury usunięto końcówki telopeptydowe, odpowiedzialne za ryzyko uczuleń i alergii.

Pierwsze doniesienia o wykorzystywaniu atelokolagenu sięgają lat 70. Zastosowanie znalazł wówczas, jako biomateriał w inżynierii tkankowej. Doniesienia zebrane w pracy zespołu naukowców z Katedry i Zakładu Biofizyki Molekularnej i Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi wskazują, że dzięki swoim unikalnym właściwościom, może być z powodzeniem wykorzystywany jako nośnik białek w lekach zwalczających choroby dziedziczne i nowotwory. Atelokolagen okazał się nośnikiem, który może być używany in vivo bez żadnego ryzyka i można z nim wiązać duże nadzieje w terapii genowej.

na zdjęciu: Natalia Siwiec, pacjentka UNIDENT UNION Dental Spa Medycyna Estetyczna