Wolumetria i stymulacja kolagenu Radiesse

Wolumetria i stymulacja kolagenu Radiesse w UNIDENT UNION Medycyna Estetyczna 

Natychmiastowy efekt wypełnienia rysów twarzy, przywrócenie młodzieńczej objętości, wygładzenie zmarszczek i silna stymulacja kolagenu, dzięki której osiągniesz długotrwałe zagęszczenie i ujędrnienie skóry. To wszystko definicja działania Radiesse™, nowoczesnego wypełniacza i stymulatora kolagenu.  Poznaj zalety zabiegów Radiesse™ z efektem V. 

Radiesse z efektem V

Młoda twarz ma kształt litery V. Skóra jest jędrna i sprężysta, a rysy twarzy symetryczne i uniesione ku górze. Bez względu na to, jak dobrze będziesz o siebie dbać, twoje rysy z wiekiem zaczną się jednak zmieniać. Twarz będzie się poszerzać w dolnym piętrze twarzy, tak jak na rysunku poniżej. Coraz cieńsza skóra (głównie z powodu spadku intensywności produkcji kolagenu) będzie podatna na zmarszczki, bruzdy i wiotczenie – to także pogłębi efekt opadania rysów twarzy. Nie chcemy cię przerażać, tak nie musi się stać! Dzięki nowoczesnym preparatom do inteligentnej wolumetrii rysów twarzy możesz zatrzymać i odwrócić ten proces. Preparat Radiesse™ na bazie hydroksyapatytu wapnia natychmiast przywróci twojej twarzy młodzieńczy kształt litery V, uwypukli górne i środkowej jej piętro i ładnie zarysuje owal. Efekty będą naturalne. Radiesse™ odbudowuje utraconą objętość, bez ryzyka nadkorekcji. Daje przy tym długotrwałe efekty, ponieważ równolegle stymuluje produkcję kolagenu w skórze i w ten sposób autoregeneracyjnie odbudowuje utracony kolagen. 

Radiesse - efekt V

 Młody wygląd – optymalne rozłożenie wolumetrii, zmiany w rozłożeniu tkanek wraz z  upływem czasu

Na obrazku powyżej po lewej:

 • Kształt twarzy wpisujący się w literę V
 • Tzw. trójkąt młodości
 • Jędrna i sprężysta skóra
 • Mocno zarysowany kontur

Po prawej:

 • Kształt twarzy wpisujący się w odwróconą literę V
 • Piramida starości
 • Wiotka i opadająca skóra
 • Rozmyty kontur twarzy (chomiki)

Na czym polega działanie preparatu Radiesse?

Radiesse® to nowa generacja preparatów do  wypełniania rysów twarzy, która łączy efekt wolumetryczny z silną stymulacją regeneracji utraconego kolagenu. Unikatowy skład Radiesse® daje od razu poprawę rysów twarzy porównywalną do innych wypełniaczy. Preparat zbudowany jest z cząsteczek hydroksyapatytu wapnia (CaHA) zawieszonych w matrycy żelowej, która tworzy rodzaj rusztowania w miejscach wymagających wolumetrii. Na tym rusztowaniu pobudzane przez hydroksyapatyt fibroblasty tworzą nowy kolagen, dzięki czemu efekty zagęszczenia skóry, wygładzenia zmarszczek i wypełnienia rysów twarzy utrzymują się, mimo że matryca żelowa budująca preparat po spełnieniu swojej roli ulega całkowitemu wchłonięciu (średnio po 3 miesiącach). W jej miejscu pozostanie nowo wyprodukowany kolagen. Wypełnienie rysów twarzy, odbudowa kształtu V, wygładzenie i pogrubienie skóry utrzymają się rok i dłużej.

Wskazania do zabiegów 

 • Utrata owalu twarzy (rozmyty owal)
 • Modelowanie linii żuchwy
 • Zwiotczenia skóry w środkowym i dolnym piętrze twarzy 
 • Bruzdy nosowo-wargowe
 • Linie marionetki (bruzdy wargowo-bródkowe)
 • Płaski profil
 • Zapadnięte policzki 
 • Uwypuklenie twarzy w okolicach kości jarzmowych
 • Wypełnienie zapadniętych skroni
 • Modelowanie kształtu brody
 • Płaski podbródek
 • Niechirurgiczne modelowanie nosa
 • Wiotczejące płatki uszu
 • Odmładzanie grzbietowej powierzchni dłoni

Efekty działania 

Preparat Radiesse™ należy do jednych z najbardziej oryginalnych zabiegów medycyny estetycznej, ponieważ daje natychmiastowy efekt wypełnienia rysów twarzy w miejscach utraconej objętości, a w drugim etapie działania odbudowuje utracony kolagen, czyli należy do zabiegów autoregeneracyjnych. Matryca żelowa wchodząca w skład Radiesse™ gwarantuje wolumetrię rysów twarzy bezpośrednio po zabiegu. Po kilku miesiącach nośnik żelowy zostaje wchłonięty przez organizm, do tego czasu jednak fibroblasty zdążą wyprodukować w miejscu matrycy nowy kolagen, który naturalnie zagęści i wypełni skórę. To dlatego efekty osiągnięte za sprawą Radiesse™ będą trwać w czasie, a przy odpowiedniej diecie, suplementacji i trybie życia (pozytywne warunki dla utrzymania nowego kolagenu) efekt zabiegu będzie semi-permanentny, czyli trwający 2-5 lat. 

Wolumetria kości jarzmowych preparatem Radiesse™

Wolumetria kości jarzmowych preparatem Radiesse

Przed i po

 

Modelowanie linii żuchwy preparatem Radiesse™

Modelowanie linii żuchwy

Przed i po

 

Łagodzenie bruzd nosowo-wargowych preparatem Radiesse™

Łagodzenie bruzd nosowo-wargowych

Przed i po

Łagodzenie bruzd nosowo-wargowych

 Przed i po

 

Korekta opadających kącików ust preparatem Radiesse™

Korekta opadających kącików ust

Przed i po

 

Wypełnienie i odmłodzenie dłoni preparatem Radiesse™

Wypełnienie i odmłodzenie dłoni

Przed i po

 

Ważne przed zabiegiem 

Jedynym zaleceniem przedzabiegowym jest nieprzyjmowanie środków medycznych, które mogłyby zmniejszyć krzepliwość krwi, na kilka dni przed wizytą odstawiamy więc aspirynę i leki przeciwzakrzepowe.  

Jak wygląda zabieg?

Na wstępie lekarz dokładnie określa potrzeby wolumetrycznych twarzy lub dłoni pacjenta. Po zmapowaniu kondycji skóry oraz tkanek podskórnych ustala i wyjaśnia pacjentowi, w jaki sposób zastosuje preparat Radiesse™, by wypełnić utraconą objętość poprzez stymulację kolagenu. Następnie po znieczuleniu miejsca zabiegowego kremem znieczulającym wysokiej jakości lekarz wprowadza hydroksyapatyt wapnia Radiesse™ za pomocą cienkiej igły lub kaniuli. Samo podanie preparatu trwa standardowo ok. 15 minut. Pacjent od razu po zabiegu ma możliwość ocenienia osiągniętych efektów, ponieważ w skład preparatu wchodzi matryca żelowa, która daje natychmiastowy efekt wypełnienia. Po kilku miesiącach nośnik żelowy zostaje wchłonięty, a jego miejsce zajmuje kolagen wyprodukowany przez fibroblasty. 

Ważne po zabiegu 

Po zabiegu może wystąpić opuchnięcie, wrażliwość na dotyk, swędzenie lub zasinienie w miejscach infekcji. To normalna reakcja po podaniu do skóry stymulatorów kolagenu. Zazwyczaj po kilku dniach efekty uboczne ustępują. Po zabiegu nie ma konieczności unikania wysokich temperatur, ponieważ Radiesse™ jest preparatem termostabilnym, czyli niewrażliwym na czynniki termiczne. Zabieg można wykonać i standardowo korzystać z sauny, plaży czy solarium. Można go także swobodnie łączyć z zabiegami laserowymi, co go odróżnia od wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego. 

Rekomendowana liczba zabiegów

Wystarczy jeden zabieg, by osiągnąć pożądane efekty. Co ważne, efekty zabiegu powoli zanikają w czasie, to jednak utrzymują się dłużej niż na przykład po zabiegach wolumetrycznych z użyciem kwasu hialuronowego. Średnio po 18-24 miesiącach zalecamy powtórzenie zabiegu. Jednak u niektórych pacjentów obserwuje się semi-permanentne efekty, utrzymujące się dłużej. Utrzymanie efektów zależy m.in. od wieku, kondycji skóry pacjenta, jego trybu życia. 

Odczuwalność zabiegu

Zabieg nie jest bolesny, ponieważ znieczulamy miejsce zabiegowe za pomocą profesjonalnego kremu do znieczuleń. Poza tym większość preparatów do wolumetrii zawiera lidokainę. Po zabiegu może wystąpić obrzęk,  bolesność lub siniak w miejscu iniekcji. Efekty uboczne zanikną najwyżej po kilku dniach.

Przeciwwskazania

 • Ciąża i karmienie piersią
 • Przeziębienie i inne infekcje
 • Aktywna faza alergii
 • Stany zapalne w miejscu wykonywania zabiegu, w tym opryszczka
 • Choroby autoimmunologiczne
 • Skłonność do bliznowacenia
 • Przyjmowanie leków utrudniających krzepnięcie krwi
 • Stwierdzone uczulenie na składniki preparatu
 • Choroba nowotworowa
 • Niewyrównana cukrzyca
 • Wypełniacze permanentne 

Bezpieczeństwo 

Hydroksyapatyt jest substancją naturalnie występującą w naszym organizmie, jest budulcem kości i zębów. Opracowany na jego bazie preparat RADIESSE™ nie posiada w składzie substancji pochodzenia zwierzęcego i nie wymaga specjalnych testów alergicznych. Od 2004 roku jest oficjalnie zarejestrowany w Unii Europejskiej i posiada certyfikat CE, potwierdzający bezpieczeństwo produktu i jego badania kliniczne. W 2006 roku stymulator kolagenu RADIESSE™ został dopuszczony do obrotu przed restrykcyjną amerykańska Agencję ds. Żywności i Leków FDA.

na zdjęciu: Natalia Siwiec, pacjentka UNIDENT UNION Dental Spa Medycyna Estetyczna