Nucleofil - Lifting i nawilżenie skóry.

Nucleofill składa się z wysokooczyszczonych, długołańcuchowych polinukleotydów. Są one budulcem DNA, RNA ale także koenzymów – w tym koenzymu Q10 stosowanym od lat w kosmetykach antystarzeniowych. Występują one powszechnie w naturze.
Pierwsze zastosowania polinukleotydów miały miejsce w 1980 roku. Do iniekcji zarejestrowane są od 1990 roku – były i są stosowane do wspomagania gojenia ran.
 
Polinukleotydy, w odróżnieniu od kwasu hialuronowego, wnikają do wnętrza komórek i pobudzają produkcję kolagenu i elastyny. Łączą się także z receptorami na powierzchni komórek – CD39 i CD40, co hamuje tworzenie się mediatorów stanu zapalnego. Wiadomo, że stan zapalny jest jednym z głównych czynników odpowiedzialnych za starzenie się skóry. Mają wpływ na różnicowanie fibroblastów oraz mają właściwości antyoksydacyjne – poprzez wychwytywanie wolnych rodników są w stanie zahamować proces starzenia. Posiadają zdolność wiązania wody. Rozpadają się między innymi do ATP który dostarcza energii komórkom.
 
 
 
 
W praktyce obserwuje się:
  • lifting twarzy
  • nawilżenie
  • ogólną poprawę wyglądu skóry (gładkość, gęstość skóry)

 

Schemat leczenia

3-4 zabiegi co 2-4 tygodnie
 

Okres rekonwalescencji

Działania niepożądane w miejscach wkłucia to: niewielki obrzęk, niekiedy siniaki, utrzymywanie się niewielkich, wyczuwalnych grudek 2- 7 dni. Nucleofill należy do grupy zabiegów lunchowych. Może być stosowany u alergików.