Zobacz Wrocław

Wrocław to jedna z najpopularniejszych destynacji turystycznych w Polsce – z nowoczesnym lotniskiem, nową Autostradową Obwodnicą Wrocławia, wygodnym dojazdem samochodem i pociągiem z Berlina i Pragi – zamienił się w turystyczne serce Europy Środkowej.

www.wroclaw-online.eu

Barwna historia – tygiel narodów

Czwarte co do wielkości miasto Polski (po Warszawie, Krakowie i Łodzi) z roku na rok przyciąga coraz większe tłumy turystów m.in. za sprawą swojej barwnej i długiej historii. Na przestrzeni ostatniego tysiąclecia Wrocław wchodził w skład państwa niemieckiego, czeskiego, austriackiego i polskiego. Wpływy tak wielu kultur zmieszały się w architekturze, tworząc jedno z najbardziej interesujących miast w Polsce, w którym przeszłość i teraźniejszość widać na każdym niemal kroku.

Wyjątkowa natura

Wrocław – nazywany polską Wenecją – leży nie tylko nad brzegiem rzeki Odry, ale także na 12 wyspach. W mieście znajduje się aż 112 mostów, a te najbardziej urokliwe otaczają Ostów Tumski, historyczną kolebkę miasta i średniowiecznego plemienia Ślężan. Perłą architektury zielonej miasta jest Ogród Japoński.

Miasto festiwali

Kulturalną wizytówką miasta są festiwale muzyczne, teatralne i filmowe o międzynarodowym znaczeniu.

Filmowców i fanów kina z całego świata co roku przyciągają do Wrocławia:

W 2016 roku Wrocław będzie Europejską Stolicą Kultury!

Aktualne wydarzenia kulturalne www.kreatywnywroclaw.pl

UEFA Euro 2012™

W 2012 roku we Wrocławiu rozgrywane były mecze Europejskich Mistrzostw w Piłce Nożnej UEFA Euro 2012™. Dynamicznie rozwijające miasto przeżywa z tego powodu boom inwestycyjny: powstały nowe drogi, mosty, obwodnice, hotele. Sercem wydarzeń sportowych w czerwcu 2012 roku był nowo otwarty stadion na wrocławskich Maślicach na ponad 40 tys. miejsc.

www.stadionwroclaw.pl

www.2012.wroc.pl

Życie nocne

Rynek wrocławski i otaczające go Stare Miasto nazywane są największym klubem w Europie. Tętniące życiem centrum miasta pełne jest barów, pubów, klubów i dyskotek. Wiele miejsc otwartych jest do ostatniego klienta, co sprawia, że - zwłaszcza w weekendy - można mieć wrażenie, że miasto nigdy nie zasypia. Przyjazna atmosfera i atrakcyjne ceny przyciągają tłumy turystów. A ponieważ Wrocław jest także prężnie rozwijającym się ośrodkiem akademickim, w klubach i pubach można spotkać rzesze młodych ludzi ze wszystkich niemal zakątków świata.

zdjęcie Tomasz Walków